+90 (212) 500 28 74
  Anasayfa     Kurumsal Kimlik     Referanslarımız     ÜCRETSİZ KEŞİF     İletişim    
Restorasyon
Temizleme İşleri
Kumlama
İnşaat ve Yapı

 
 
Restorasyon Hizmeterimiz
 
Restorasyon için kısa süreli Ücretsiz Keşif kampanyamızdan faydalanın. Formu doldurun uzman ekiplerimiz adresinize kadar hiçbir ücret ödemeden gelsin ve ücretsiz keşif yapsın.Taş Restorasyonu
Taş Restorasyonu işlemleriniz firmamız tarafından profesyonelce gerçekleştirilmektedir.
Bina Restorasyonu

Dünya üzerinde konum itibariyle tarihte önemli yer edinmiş ülkelerden birisi de Türkiye´dir. Orta Asya´nın devamı niteliğinde olan ülkemizde, bildiğimiz yüzlerce uygarlık yaşamıştır. Yalnızca yazılı kaynaklarda yazan bilmediğimiz daha pek çok farklı kültürel yapıda uygarlıklar da bu ülkenin topraklarını kullanmışlardır. Bu sebeple Türkiye´de tarih kokan ve restore edilmeyi bekleyen daha binlerce yapı bulunmaktadır. İnsanlar bu yapılara sahip çıkarak yapıları satın almakta ve restorasyon yaptırmak istemektedirler.

Restorasyon yapılacak eski ya da yeni binalarda genellikle binanın yapısının değişmemesi önem taşıyan bir konudur. Tarih kokan bina, eski görüntüsüyle tazelenmek ister. Böylece ortaya hem tarihi hem de şık bir yapı çıkacaktır. Restore edilecek yerde kullanılması gereken teknik de kumlama tekniğidir. En çok kullanılan ve her şehirde uygulanabilecek olan bu teknik için gerekli olan şeyler ise; özel kum, özel kumlama makinası ve profesyonel çalışan operatörlerdir. Kumlama tekniğinde kumun basınçla birlikte bölgeye uygulanması söz konusudur. Bu esnada kumun uygulandığı bölge aşındırılmadan toz, kir, yağ, pas ve buna benzer olumsuzluklardan kurtarılacaktır. Kumlamanın temel amacı, bakım, onarım ve restorasyondur. Temizleme amacı da yan amaçlardan birisidir.

Restore edilecek alanda kumlama çalışması yapacak olan elemanlar, mutlaka önlem amaçlı çeşitli malzemeler kullanmalıdırlar. Bunlardan bazıları, maske, nozul, eldiven vs.dir. Bu tür malzemeler sayesinde ortaya daha temiz ve sağlıklı iş çıkacaktır.Bina Restorasyonu işlemleri firmamız tarafından iş güvenliği daima ön planda tutularak çağının ötesinde teknoloji, alet ve ekipmanlar ile kusursuz bir biçimde gerçekleştirilir.
Ahşap Ev Restorasyonu
Tüm işlemler firmamız tarafından zamanında ve profesyonelce yapılmaktadır.
Tarihi Eser Restorasyonu
Bu işlem, dikkat gerektiren titizlikle ve profesyonelce yapılmadığı takdirde geri dönüşü olmayan sorunlar yaratma ihtimali oldukça yüksek bir işlemdir.
Ahşap Koruma

Ahşap, uzun yıllar öncesinden beri günümüze kadar değerini koruyan, yaşam alanlarımızı oluşturabileceğimiz en sağlıklı yapılardır. Ahşaptan üretilen milyonlarca eşya ve ürün bulunmaktadır. Oldukça sağlıklı ve kullanışlı yapıya sahip ahşaplar, çeşitli yaşam alanlarımız içerisinde de tercih edilir. Evlerimizde, villalarımızda, iş yerlerimizde ve aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilen ahşaplar, sağlıklı ve kullanışlı oldukları kadar tehlikede oluşturabiliyorlar.

Bu yüzden ahşap koruma kimyasalları uygulama işlemi gerçekleştirilir. Bu kimyasallar, ahşaplarınızı daha uzun yıllar kullanabilmenizi sağlar. Yangın ve böceklenme tehlikelerine karşı koruma amaçlı uygulanan bu kimyasallar, oldukça yararlıdır. Ahşap zemin, duvar, çatı, oda, kapı ve istediğiniz her yerde uygulanabilir. Restorasyon çalışması yapan tüm firmalar bu hizmeti vermektedir. Dilediğiniz zaman yaptırabileceğiniz bir uygulamadır.

Ahşap koruma kimyasallarının yanı sıra, ahşap için yangın koruma, zarar görmüş ahşaplar için onarım ürünleri ve zararlı böceklere karşı mücadele ürünleri de bulunmaktadır. Bunlarda kimyasal ilaçlar ile uygulanan bir yöntemdir. İşe yarar ve oldukça etkilidir. Birçok alan ve mekan üzerinde rahatlıkla uygulanabilir. Ahşapların ömrünü uzatmak ve daha uzun süreli kullanmak amacıyla uygulanır. Bilen kişiler tarafından, yapılırsa daha etkili olacaktır.


Uygun kimyasal seçimi, ne kadar kullanılması ve nasıl uygulanması konusunda tüm bilgiye sahip olması gerekir. Aksi halde ahşabınıza zarar verebilir. Yüzey konularında hassas davranılması gerekmektedir. Daha sağlıklı ve bakımlı görünmesi uzun süre kullanmanıza olanak sağlar.Ferman Restorasyon Ahşap Koruma işlerinizde profesyonel çözümler üreterek sizlere kaliteli ve ekonomik çözümler sunar..
Duvar Örgü
Mikro Kumlama Duvar Örgü olarak alanında 1.sınıf hizmet veren Türkiye' nin en büyük restorasyon ve profesyonel temizleme firmaları arasındadır.
Mimarlık Restorasyon
Mimarlık Restorasyon işleriniz 1.sınıf ekipman ve donanımla garantili olarak yapılmaktadır. Yapmış olduğumuz tüm işlemlerde müşteri memnuniyet garantisi vermekteyiz.
Tarihi Evlerin Restorasyonu
Ferman Restorasyon Tarihi Evlerin Restorasyonu işlerinizde profesyonel çözümler üreterek sizlere kaliteli ve ekonomik çözümler sunar..
Ahşap Bina Restorasyonu
Ferman Restorasyon Ahşap Bina Restorasyonu ve diğer tüm yapı işlerinizi tek bir notkada bitirme imkanı sağlayarak size zamandan ve bütçeden tasarruf yapma imkanı sunar.
Tarihi Eser Restorasyonu
Tarihi Eser Restorasyonu işlemlerinde 1milyon metrekareyi aşan referansımızla size, iş öncesi büyük güven vermekteyiz..
Ahşap restorasyonu
Ahşap restorasyonu işlemleriniz firmamız tarafından profesyonelce gerçekleştirilmektedir.
Mozaik restorasyonu
Mozaik restorasyonu işlemleri firmamız tarafından iş güvenliği daima ön planda tutularak çağının ötesinde teknoloji, alet ve ekipmanlar ile kusursuz bir biçimde gerçekleştirilir.
Tarihi Yapıların Testorasyonu
Tüm işlemler firmamız tarafından zamanında ve profesyonelce yapılmaktadır.
Konservasyon
Bu işlem, dikkat gerektiren titizlikle ve profesyonelce yapılmadığı takdirde geri dönüşü olmayan sorunlar yaratma ihtimali oldukça yüksek bir işlemdir.
Raspa
Ferman Restorasyon Raspa işlerinizde profesyonel çözümler üreterek sizlere kaliteli ve ekonomik çözümler sunar..
İnşaat Restorasyon
Mikro Kumlama İnşaat Restorasyon olarak alanında 1.sınıf hizmet veren Türkiye' nin en büyük restorasyon ve profesyonel temizleme firmaları arasındadır.
Tarihi Eser Restorasyonu
Tarihi Eser Restorasyonu işleriniz 1.sınıf ekipman ve donanımla garantili olarak yapılmaktadır. Yapmış olduğumuz tüm işlemlerde müşteri memnuniyet garantisi vermekteyiz.
 

 

Taş Restorasyonu, Bina Restorasyonu, Ahşap Ev Restorasyonu, Tarihi Eser Restorasyonu, Ahşap Koruma, Duvar Örgü, Mimarlık Restorasyon, Tarihi Evlerin Restorasyonu, Ahşap Bina Restorasyonu, Tarihi Eser Restorasyonu
Restorasyon işleriniz profesyonelce yapılır.

Telefon : +90 (212) 500 28 74 - -   Fax : +90 (212) 500 28 74   E-Posta : info@mikrokumlama.com
Adresimiz : Prof Dr TARIK zafer tunaya sokak ömer Avni Mah no17/2 Gümüşsuyu Beyoğlu / İstanbul
© 2010 mikrokumlama.com Tüm Hakları Saklıdır.